יינות היקב

בלאן דה נואר - לבן מאדום

ליין צבע זהבהב בוהק, עם ארומות של אגס, תפוח ירוק ומשמש, ברקע ניחוחות של ליים ופריחת הדרים. ליין חמיצות רעננה ומאוזנת היטב והסיומת נעימה.

הרכב זני: 100% פינו נואר

אזור גידול: כרם יראון, הרי הגליל העליון

 

תהליך הייצור: הענבים נבצרו בציר ידני- סלקטיבי ועברו סחיטה עדינה באשכולות שלמים. התסיסה ארכה כשלושה שבועות והתנהלה בטמפרטורות משתנות בין 12 - 18 מעלות צלזיוס. מיד לאחר התסיסה, הופרד היין ממשקעיו הכבדים ונשמר מספר חודשים במיכלי נירוסטה על משקעי שמרים קלים.

 

הבציר: החורף של 2015 החל בגשמים כבדים, אך בסופו העונה, הגשמים פחתו וכמות המשקים הייתה נמוכה מהממוצע השנתי. הגפנים התעוררו לקרקע רטובה. האביב החל עם טמפרטורות מתונות וצימוח מיטבי לייצור יין איכותי. בתחילת אוגוסט הטמפרטורות הגיעו לשיא הדומה לשנת 2010 ובספטמבר שברנו שיאיי חום היסטוריים- סופת חול שהגיע מהמזרח צבעה את הכרמים בצהוב ומיד אחרי רוחות וגשם שטפו הכל. אירועים אלה היוו אתגר ודרשו הירתמות של כלל הצוות שהתגייס עם חיוך ורוח חיובית כורמים בוצרים אנשי היצור והייננים. למרות העונה הקיצונית האיכויות היינות טובים מאוד.

 

נתונים אנליטיים:         

אלכוהול            11.5%               

חומצה (גר/ל)   6.2

pH                   3.32

מתיקות             יבש

 

אחסון ויישון: יש לאחסן במקום קריר וחשוך. בתנאי אחסון נאותים היין ישמר היטב במשך שנתיים ממועד הבציר.

טמפרטורת הגשה: 10-8 מעלות צלזיוס

גרנאש נואר

ין בעל צבע ארגמן בוהק, ניחוחות דובדבן אדום, קונפיטורת פטל ומי ורדים לצד ארומות תבלינים ואדמה. ליין מרקם קטיפתי עם חמיצות עדינה ומאוזנת וסיומת ארוכה.

הרכב זני: 100% גרנאש

אזור גידול: הרי הגליל העליון

 

תהליך הייצור: תסיסה על קליפות בטמפרטורה של כ-°26 במשך 7 ימים. תסיסה מלולקטית מלאה, כשנה יישון בחביות עץ אלון צרפתי.

 

הבציר: החורף שקדם לבציר 2014 החל בסופת שלג עוצמתית שסיפקה את רוב דרישות הקור של הגפנים. המשך החורף היה דל במשקעים. בתחילת מאי הגיעה מערכת גשם אשר פיצתה על החוסר במשקעים ואפשרה התעוררות הגפנים בקרקע לחה. מזג האוויר לאורך העונה היה מתון ואף קריר מהממוצע  וללא אירועי קיצון. הבשלת הפרי הייתה אחידה והבציר התאפיין באיכויות גבהות מאוד.

 

נתונים אנליטיים:         

אלכוהול            14.5%               

חומצה (גר/ל)   6.8

pH                   3.44

מתיקות             יבש

 

אחסון ויישון: היין מוכן לשתייה, ישביח ויתיישן היטב במשך שלוש עד חמש שנים ממועד הבציר.יש לאחסן במקום קריר וחשוך.

טמפרטורת הגשה: מומלץ להגיש בטמפרטורה של 16°-18° צלזיוס.

פינו נואר

יין בעל צבע אדום בוהק. ניחוחות צבעוניים של תותי שדה, דומדמניות, דובדבנים ופרחי בר המלווים בארומות של חמאה מושחמת ותבלינים. ליין מרקם חלק קטיפתי וסיומת ארוכה ואלגנטית.

הרכב זני: 100% פינו נואר

אזור גידול: כרם יראון, הרי הגליל העליון

 

תהליך הייצור: הענבים נבצרו בציר ידני ועברו השרייה קרה ממושכת ותסיסה חמה קצרה יחסית. לאחר הסחיטה עבר היין לחביות עץ אלון צרפתי בנות שנה עד שלוש שנים, בהן הוא עבר תסיסה מלולאקטית ועשרה חודשי יישון.

 

הבציר: החורף שקדם לבציר 2014 החל בסופת שלג עוצמתית שסיפקה את רוב דרישות הקור של הגפנים. המשך החורף היה דל במשקעים. בתחילת מאי הגיעה מערכת גשם אשר פיצתה על החוסר במשקעים ואפשרה התעוררות הגפנים בקרקע לחה. מזג האוויר לאורך העונה היה מתון ואף קריר מהממוצע וללא אירועי קיצון. הבשלת הפרי הייתה אחידה והבציר התאפיין         באיכויות גבהות מאוד.

 

נתונים אנליטיים:           

% אלכוהול              13.5   

חומצה (גר/ל)          5.8

pH                      3.50   

מתיקות                   יבש

 

 

אחסון ויישון: היין מוכן לשתייה כבר עכשיו אך הוא ישביח ויתיישן היטב במשך שנתיים עד ארבע שנים ממועד הבציר.

טמפרטורת הגשה: מומלץ לצנן מעט ולהגיש בטמפרטורה של כ-16° צלזיוס.

Richkid Bottom Logo