יינות היקב

אביבים

בלנד לבן מיינות הדגל, מורכב ברובו מענבי שרדונה ומעט ענבי ויונייה, ליין צבע זהוב בוהק ניחוחות עשירים של פרי בשל ורמיזות לחמאה ווניל. יין מאוזן עם חמיצות נעימה וסיומת ארוכה ומלטפת.

אזור גידול: הרי הגליל העליון.

הרכב זני: 94% שרדונה,6% ויונייה.

 

תהליך הייצור: היין תסס בחביות עץ אלון צרפתי חדשות והתיישן על משקעי השמרים במשך 5 חודשים.

 

הבציר: עונת הגידול שקדמה לבציר 2016 החלה בחורף גשום והגפנים התעוררו לקרקע רטובה ותנאים טובים לצימוח. האביב החל מוקדם יותר מרב העונות וכתוצאה ההבשלה הוקדמה ברוב החלקות. תחילת האביב התאפיינה בצימוח נמרץ של הגפנים ועומס רב על הכורמים לעמוד במשימות הגידול בעונה. לאורך העונה מזג האוויר היה מתון וללא אירועי קיצון. הבשלת הפרי הייתה אחידה ומתונה לאורך העונה. בציר 2016 היה הקצר ביותר בכל שנות היקב והסתיים לאחר 8 שבועות. האיכות מבציר זה מסתמנת כטובה במיוחד.

 

נתונים אנליטיים:         

אלכוהול            13%               

חומצה (גר/ל)   6.7

pH                   3.22

מתיקות             יבש

 

אחסון ויישון: ייש לאחסן במקום קריר וחשוך. בתנאי אחסון נאותים, היין יתיישן היטב במשך שנתיים עד ארבע שנים ממועד הבציר.

טמפרטורת הגשה: מומלץ להגיש בטמפרטורה של כ-18 מעלות צלזיוס

מירון

ליין צבע סגול עמוק בוהק, בעל גוף מלא, מרקם קטיפתי וסיומת ארוכה ואלגנטית. המירון עשיר בניחוחות של אוכמניות, דובדבן שחור וריבת פטל, המלווים בארומות של שוקולד ותבלין ציפורן.

הרכב זני: 80% סירה, 10% קברנה סוביניון, 10% פטי ורדו

אזור גידול: הרי הגליל העליון 

 

תהליך הייצור:  היין תסס כשבועיים "על קליפות" בכ-° 28. תסיסה מלולקטית מלאה ו-16 חודשי יישון בחביות עץ אלון צרפתי.

 

הבציר: החורף שקדם לבציר 2014 החל בסופת שלג עוצמתית שסיפקה את רוב דרישות הקור של הגפנים. המשך החורף היה דל במשקעים. בתחילת מאי הגיעה מערכת גשם אשר פיצתה על החוסר במשקעים ואפשרה התעוררות הגפנים בקרקע לחה. מזג האוויר לאורך העונה היה מתון ואף קריר מהממוצע  וללא אירועי קיצון. הבשלת הפרי הייתה אחידה והבציר התאפיין באיכויות גבהות מאוד.

 

נתונים אנליטיים:    

אלכוהול       15%                 

חומצה (גר/ל)     6.0

pH                3.64

מתיקות             יבש

 

אחסון ויישון: יש לאחסן במקום קריר וחשוך. בתנאי אחסון נאותים היין יתיישן היטב במשך חמש עד שבע שנים ממועד הבציר.

יראון

ליין גווני בורדו עשירים, עם ארומות של אוכמניות טריות, פטל שחור, דובדבנים טריים וריבת שזיפים סגולים המלווים בניחוח עדין של עשבי טיבול טריים ברקע ניתן להבחין בניחוחות של אגוז מוסקט, וניל ועץ אלון קלוי. יין בעל מרקם חלק ושופע, עם טעמים עשירים, מאוזן היטב וסיומת ארוכה ואלגנטית

הרכב זני: 65% קברנה סוביניון, 19% מרלו, 9% סירה, 7% פטי ורדו

אזור גידול: הרי הגליל העליון

 

תהליך הייצור: 14-21 ימי תסיסה "על קליפות" בכ-°c 30. תסיסה מלולקטית מלאה ו-16 חודשי יישון בחביות אלון צרפתי.

 

הבציר: עונת הגידול של בציר 2013 הגיעה לאחר חורף מרובה גשמים והתאפיינה במזג אויר מתון יחסית שאפשר לגפנים לצמוח באופן מיטבי לקבלת איכות ענבים נפלאה.

תנאי האקלים הייחודיים לבציר זה הובילו להבשלה אחידה בכרמים דבר שהביא לכך שרוב הבציר הגיע ליקב במהלך חודש ספטמבר. האיכויות המסתמנות מבציר זה הינן גבוהות  מאוד

 

נתונים אנליטיים

אלכוהול               %15.5

חומצה (גר/ל)           5.9

pH                     3.70

מתיקות                   יבש

 

אחסון ויישון: יש לאחסן במקום קריר וחשוך. בתנאי אחסון נאותים היין יתיישן היטב במשך שבע שנים ויותר ממועד הבציר.

כרם יפתח

יין עוצמתי ואלגנטי עם אופי פרי עשיר וניחוח וניל ועץ קלוי, התיישן במשך 18 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי ובעל יכולת התיישנות טובה.

הרכב זני: %95 מרלו ו- %5 פטי ורדו מכרם יחיד

איזור הגידול: כרם יפתח שוכן בעמק קדש המצוי מערבית לעמק החולה. השילוב בין הקרקע הפוריה (חרסיתית אדומה) ותנאי מזג האויר המייטיבים לגידול ענבי יין נחשב האזור לאחד מן הטובים ביותר בארץ להכנת יינות איכות. גובה כרם יפתח: 420 מטר מעל פני הים סוג הקרקע - גרומוסול אקומולטיבי – vertisol (מקורה מבלייה וסחף של טרה רוסה)

 

אופי היין: יין המבטא את שיתוף הפעולה רב השנים בין מיכה ועדיה היינן הראשי של יקב הרי גליל ודוריס פארן כורמת כרם יפתח. דוריס ומיכה עובדים ביחד מזה כעשור, עבודתם מתרכזת בשיפור איכות גידול הענבים בכרם המביאה ישירות לשיפור איכות היין. בשנת 2014 איכות הענבים: מרלו ופטי ורדו בלטה במיוחד והביאה אופי פרי מיוחד אותו בחר מיכה לבטא ביין באופן ממוקד וייחודי. כרם יפתח מבטא יותר מכול את הסגנון והאופי המייחד את יינות הגליל העליון עם זיקה לאזור עמק קדש רב העוצמה.

 

 

על ייחודיות שנת בציר 2014

החורף שקדם לבציר 2014 החל בסופת שלג עוצמתית שסיפקה את רוב דרישות הקור של הגפנים. המשך החורף היה דל במשקעים. בתחילת מאי הגיעה מערכת גשם אשר פיצתה על החוסר במשקעים ואפשרה התעוררות הגפנים בקרקע לחה. מזג האוויר לאורך העונה היה מתון ואף קריר מהממוצע וללא אירועי קיצון. הבשלת הפרי הייתה אחידה והבציר התאפיין באיכויות גבהות מאוד.

 

 

נתונים אנליטיים

אלכוהול               15%

חומצה (גר/ל)         6.0

pH                     3.49

מתיקות                   יבש