יקב בר קיימא

יקב הרי גליל

בגליל העליון, סמוך לקיבוץ יראון גילנו את יופיו של מפגש משוחרר עם הטבע. חווית המפגש הזו הולידה יקב חופשי ויצירתי בגישה ובעשייה שלו. אנו פועלים עם הטבע ויוצרים יחסים ברי קיימא עם האדמה והכרמים הצומחים מתוכה.
חשוב לנו לשמור על הקיים. לתת לחיים בסביבה לשרות. לתת חזרה.

 

יקב בר קיימא

"העתיד שלנו ושל הדורות הבאים טמון בידינו, וזאת לא קלישאה, אנו נמצאים במקום ובזמן שבו אנו יכולים להשפיע כדי לשפר את איכות חיינו ואיכות ילדינו".

 

מתוך תפיסה זאת, יקב הרי גליל לקח על עצמו פרויקטים להובלת חזון הבר־קיימא כדרך חיים ביקב, בכרמים ובסביבה החברתית. אין ספק, שכארגון שחי ומתפרנס מאוצרות הטבע כמקור לחומר גלם מהותי, אך טבעי הוא לנסות לעשות את המקסימום כדי לשמור עליו, חי, בריא, חיוני ולאורך זמן.

 

מאז החל תהליך הטמעת תפיסת הבר-קיימא ביקב הרי גליל, אנחנו לא שוקטים על השמרים וממשיכים לחדש בפעולות ברוח סביבתית וחברתית כגון: מערכת חשמל סולארית על גג היקב, מערכת לטיפול במי שפכים, סולר מוחלף באנרגיה סולארית ועוד...

פעולות לקידום חזון הבר קיימא

 • בציר ראשון
  0
  וכל השאר היסטוריה
 • מספר יינות
  0
  כולל יין חברים
 • עובדים איתנו
  0
  וכל אחד יחיד ומיוחד
 • ייצור שנתי
  0
  בקבוקים בשנה

סוד היין

אופיים המיוחד של יינות יקב הרי גליל עולה מתוך פסיפס רחב של שילובים.

 

עבר ועתיד כרמי היקב נטועים באזור בעל מורשת ייצור יין בת אלפי שנים, אך היינות מיוצרים ביקב מודרני ומתקדם.

שורשיות ובינלאומיות יקב הרי גליל נטוע באזור הגליל, מחובר לטבע ולקהילה הכפרית בה הוא פועל, אך מוצג בכבוד במדפי חנויות יין ומסעדות יוקרתיות בארץ וברחבי העולם.

 

עושר ועקביות יינות יקב הרי גליל משלבים קשת רחבה של טעמים וניחוחות העולים מהחלקות השונות בכרמי היקב, אך שומרים על מאפיינים ברורים וטעם מזוהה לאורך השנים.

 

מסורת וחדשנות יין יקב הרי גליל בודק את גבולות המותר, חוקר ומנסה גישות חדשות, אך מתבסס על ידע וניסיון בינלאומי מוכח.

 

איכות - בגובה העיניים יינות יקב הרי גליל הינם מהיינות הטובים והאיכותיים המיוצרים בארץ, אך כדי ליהנות מהם אין צורך בתירוץ מיוחד... היינות ישתלבו היטב וילוו כל רגע נעים בחיים, בכל מקום ובכל מצב.

כרמי היקב

איכות היין מתחילה בכרם ואיכות הכרם נקבעת ע"י מספר גורמים: אזור הגידול, האקלים, כמות המשקעים, הטופוגרפיה וסוג הקרקע, כיוון הרוחות ועוד. לכל אלה השפעה רבה על איכות היין וטעמו.
ליקב הרי גליל כרמים ברחבי הגליל העליון, בגבהים של 420-800 מטר מעל פני הים ולכל כרם מאפיינים ייחודיים משלו.

 

פסיפס הכרמים יוצר עשרות חלקות כרם שונות בכל בציר, שלכל אחת מהן תכונות ייחודיות משלה, המשפיעות על מאפייני היין המופק ממנה. השילוב בין הענבים האיכותיים הבאים מהחלקות השונות, הטכנולוגיה המתקדמת והמקצועיות של צוות כורמי ועובדי יקב הרי גליל, מאפשרים למצות את המיטב מהענבים בכל בציר ולהפיק יינות מורכבים ועשירים בטעמים וניחוחות.


כשרונו ומקצועיותו של יינן היקב באים לידי ביטוי ביכולת להכיל את כל המאפיינים והשילובים הייחודיים שבכל כרם וכרם, כך שיבואו לידי ביטוי בטעמה של היצירה הסופית – יין יקב הרי גליל. שמקצועיותו וניסיונו קובעים את איכות היצירה.

לצפייה במפת הכרמים

להזמנת מקום